تبلیغات هالیوودی گلابی شماره زندگی

تبلیغات: هالیوودی گلابی شماره زندگی تصویر سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار اجتماعی آخرین خبرها از طرح انتقال پایتخت

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه برطرف پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران جزو اولویت‌های اساسی نظام سیاسی کشور محسوب می‌شود، گفت: قطعا ساماندهی پرسشها پایتخت کشور

آخرین خبرها از طرح انتقال پایتخت

آخرین خبرها از طرح انتقال پایتخت

عبارات مهم : ایران

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه برطرف پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران جزو اولویت های اساسی نظام سیاسی کشور محسوب می شود، گفت: قطعا ساماندهی پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران نیاز به مطالعات دقیق دارد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب اله طاهرخانی در سمینار تجربه کره جنوبی در انتقال پایتخت اداری که با حضور هیئت کره ای برگزار و به بررسی تجارب این کشور در انتقال پایتخت پرداخته شد اعلام کرد: قطعا آوردن این نشست به دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای یک نشانه ثانویه است چراکه انتقال پایتخت اداری در کشور عزیزمان ایران موضوعی قابل بحث و کاملا تأمل انگیز به شمار می رود.

طاهرخانی در ادامه با تأکید براینکه ما هم اکنون در پایتخت کشور عزیزمان ایران با پرسشها بسیار جدی روبه رو هستیم گفت: متأسفانه این پرسشها دائما رو به رشد هستند، مشکلاتی که به عقیده من ناشی از عدم توقف تمرکزگرایی در کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

آخرین خبرها از طرح انتقال پایتخت

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با توجه به سرشماری سال ۹۵ همچنان استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز به عنوان جالب ترین منطقه جهت رشد جمعیت در کشور محسوب می شوند گفت: متأسفانه با وجود پرسشها زیست محیطی بسیار در کشور آینده نگری می شود که در دهه های آینده نیز این روند با حفظ شرایط فعلی همچنان ادامه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای تازه همچنین اعلام کرد: درحال حاضر همزمان با تمرکز و استقرار جمعیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران شاهد زیاد کردن تمرکز اقتصادی و سایر شاخص های جمعیتی در آن هستیم.

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه برطرف پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران جزو اولویت‌های اساسی نظام سیاسی کشور محسوب می‌شود، گفت: قطعا ساماندهی پرسشها پایتخت کشور

به گفته وی بدون شک عنوان انتقال پایتخت اداری امروز نمی تواند راه حل قطعی در برطرف پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد چراکه شواهد نشان می دهد ما همچنان نیازمند تأمل بیشتری در این حوزه و در این منطقه هستیم.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود بیان کرد: از سویی دیگر باید به این توصیه توجه کنیم که تجربه اخیر کره جنوبی به عنوان مؤخرترین تجربه در انتقال پایتخت اداری محسوب شده است و حاکی از آن است این عنوان همچنان در سطح دنیا جهت برطرف پرسشها مدنظر قرار گرفته و به عنوان راه حل استفاده می شود.

طاهرخانی با بیان اینکه عنوان انتقال پایتخت اداری از آن جهت با اهمیت تلقی می شود که حکومت خود پیشگام در امر تمرکز زدایی در پایتخت می شود گفت: متأسفانه استقرار حکومت و پایتخت اداری در پایتخت کشور عزیزمان ایران طی سال های گذشته، باعث شد تا تمامی طرح های تمرکززدایی از پایتخت کشور عزیزمان ایران دچار مسئله و پرسشها مختلفی شود که ما امروز شاهد آن ها هستیم.

آخرین خبرها از طرح انتقال پایتخت

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود با تأکید براینکه تعادل بخشی و برطرف پرسشها و پرسشها پایتخت اداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جزو اولویت های اساسی نظام سیاسی کشور به شمار می رود گفت: قطعا ساماندهی و توجه به حل پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران نیاز به مطالعات بسیار دقیق دارد ولی این بدان معنا نیست که عنوان انتقال پایتخت اداری کمرنگ شده است و یا از دستور کار خارج شود.

رشد جمعیتی پایتخت کشور عزیزمان ایران با انتقال مرکز اداری- سیاسی متوقف نمی شود

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه برطرف پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران جزو اولویت‌های اساسی نظام سیاسی کشور محسوب می‌شود، گفت: قطعا ساماندهی پرسشها پایتخت کشور

اسفندیار زبردست عضو هیئت علمی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز طی صحبت در این سمینار بیان کرد: بحث انتقال پایتخت اداری از سال ۱۳۶۸ در پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شده است و باید هرچه سریعتر تصمیمات مورد نیاز جهت نتیجه گیری آن اتخاذ شود.

زبردست ادامه داد: در سال ۹۴ بحث امکان سنجی تمرکززدایی و انتقال پایتخت سیاسی در کشور تصویب و این مأموریت به وزارت راه و شهرسازی داده شد تا طی ۲ سال ضمن بررسی امکان تحقق این امر، برنامه بلندمدت، کوتاه مدت و میان مدت جهت انجام برنامه را اعلام نماید.

آخرین خبرها از طرح انتقال پایتخت

وی همچنین اعلام کرد: وزارت راه و شهرسازی براساس مطالعات انجام شده است در نهایت به این نتیجه می رسد که جهت برطرف پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران ضرورتی جهت انتقال مرکز اداری – سیاسی وجود نداشته و ساماندهی منطقه شهری جهت این عنوان کفایت می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در این باره خاطرنشان کرد: با توجه به تجارب موجود در کشورهایی که پایتخت اداری – سیاسی آن ها انتقال یافته شده، جمعیت پایتخت قبلی نه تنها کم کردن نیافته بلکه زیاد نیز شده است است.

زبردست با تأکید براینکه درحال حاضر بیشترین رشد جمعیتی در اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال وقوع است گفت: با توجه به تجارب سایر کشورها قطعا اگر مرکز اداری از پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شود، رشد جمعیت در آن متوقف نخواهد شد بعد این مسئله نیاز به مطالعات زیاد خواهد داشت.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | انتقال | شهرسازی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz